Zapraszam serdecznie na warsztaty ceramiki, które odbywaja się cyklicznie (w poniedziałki i czwartki w godzinach 18-20) w siedzibie Pracowni Robi się! na ul. Bieszczadzkiej. Zajęcia odbywają się w grupach do 6 osób, w klimatycznej pracowni na poddaszu, gdzie poza samym procesem tworzenia panuje przyjacielska i luźna atmosfera, pełna śmieszków i docinków. Oprócz tego, że lubimy bawić się gliną, lubimy siebie nawzajem i to czuć na każdym kroku. Jesli szukasz dla siebie hobby, odskoczni od codzienności to będzie miejsce dla Ciebie. 

Z kwestii technicznych: na warsztaty obowiązują zapisy (przez messenger, instagrama lub telefonicznie). Odwołujemy swoje przybycie nie później niż dzień przed warsztatami. Zachęcam do zabierania ze sobą ciapów na zmianę (bo wiadomo, w pracowni jest dużo pyłu ;) i białych skarpet nie dopierze nawet Vizir). 

Koszty:
Zajęcia kosztują 40 zł/h. Koszt wypałów doliczamy osobno. Co to oznacza? a to, że jeśli wylepisz drobiazg to koszt wypału tego drobiazgu będzie dużo mniejszy niż koszt wypału wielkogabarytowej misy czy patery. Cennik z wymiarami prac chętnie podeślę każdemu zainteresowanemu, można go także zobaczyć w pracowni. W pakiecie warsztatów dostajecie glinę, wszystkie potrzebne narzędzia, profesjonalny instruktaż a także, jeśli dobrze pójdzie, to może jakiś niewybredny żarcik prowadzącej. Kilka szkliw podstawowych również dostaniecie bezpłatnie, za te z wyższej półki trzeba niestety dopłacić, bo podwyżki cen nas nie oszczędzają. 

By wykonać samodzielnie pracę od a do z musisz przyjść na trzy spotkania. Tworzenie ceramiki wymaga cierpliwości, ale efekt jest wart zachodu. Gwarantuję, że kawa wypita we własnoręcznie ulepionym naczynku będzie smakowała najlepiej na świecie.

Jeśli nie przekonałam Cię jeszcze, że warto spróbować, możesz też raz skorzystać z opcji warsztatów, gdzie przychodzisz tylko na lepienie. Możesz wtedy zobaczyć pracownię, poznać mnie, zobaczyć czy odpowiadają Ci warunki i moje towarzystwo. Na takich zajęciach lepimy kubek lub miskę na owsiankę. Pozostałą część procesu (suszenie, czyszczenie, szkliwienie i wypalanie) robię ja - a Ty odbierasz gotowy produkt. Całkowity koszt takiej przyjemności to 120 zł. (mam też karnety prezentowe na takie zajęcia). 

Ale także! Jeśli mialaś/miałeś doświadczenie z ceramiką ale nie masz w domu warunków do tworzenia, zapraszam równie serdecznie :)

Mam nadzieję, że do zobaczenia w pracowni!
Weronika